Atletika pro rodinu na AC Praha 1890

Ve středu 5.2.2025 se u nás, na stadionu AC Praha 1890, uskutečnil letošní první společný trénink rodičů a dětí v rámci projektu Atletika pro celou rodinu.
Minipřípravka našeho oddílu se akce účastní již řadu let, ale vzhledem ke generační obměně v řadách svěřenců je každý ročník trochu jiný i pro trenérský štáb. Tradičně jsme sice jako náplň prvního společného tréninku zvolilo štafetový běh a tradičně dorazily rodinné týmy v hojném počtu, ale jinak byl i tento tréninky unikátním zážitkem.
Po cvičeních na rozběhání a hře „Na myslivce a zajíce“, ve které děti excelovaly zkušenostmi a rodiče neutuchající soutěživostí, jsme provedli rozcvičku a atletickou abecedu. Malí atleti si užívali postavení těch zkušenějších a v některých případech dokonce upravovali cvičební techniku vlastního dospělého doprovodu.
Po krátké průpravě s atletickými kolíky spojené s trénováním sprintů se rodinné štafety přesunuly na start, resp. do předávacího území. Dvanáct týmů se utkalo ve dvou rozbězích a výkony byly navzdory mrazivým teplotám nejen velmi zdařilé ale také vyrovnané. Trénink jsme, jak máme ve zvyku i za běžných okolností, zakončili hrami, tentokrát také částečně za přítomnosti štafetových kolíků. Po „předávacích hadech“ jsme zvířecí tématiku dovedli do konce hrou na vyběhání – „Na krtky a zahradníky“.
Celý trénink pak korunovalo společné focení a samozřejmě informace o tom, že nás společné tréninky čekají ještě dva, než celý projekt úspěšně zakončíme na společných závodech. Reakce rodičů byly velice pozitivní a my mohly za trenérky minipřípravky jen dodat, že se na další společné akce také velmi těšíme.